fbpx

Blog

Od lat zdobywamy wiedzę oraz doświadczenie. Chcemy się nimi dzielić.

Jak przestałam bać się tremy?
Jak przestałam bać się tremy?

„I LOVE THIS COMPANY!!!” krzyczał Steven Ballmer, były dyrektor generalny Mictosoftu, wbiegając na scenę. W podskokach docierał do mównicy. I!!! LOVE!!!! THIS!!!!! COMPANY!!!!! – wykrzykiwał, zasapany. Tak zaczynał prezentację. A Steve Jobs? Wypracowany minimalizm, ale ta sama swoboda, to samo panowanie nad sceną i widownią. 

Ciało też mówi
Ciało też mówi

Postawa i gesty mówcy muszą być spójne ze słowami. Jeśli mówca stoi zgarbiony, z opuszczonymi rękami, jego słowa tracą moc. Wyjdźmy do widzów z wyprostowaną sylwetką, z otwartymi dłońmi. Używajmy mowy ciała świadomie, podkreślając emocje i treść przekazu. Gestykulujemy w obszarze od bioder do piersi.

Autoprezentacja – co jest w pakiecie?
Autoprezentacja – co jest w pakiecie?

Cóż to takiego jest ta autoprezentacja? Według słownika języka polskiego autoprezentacja to sposób, w jaki osoba (poprzez swoje zachowanie, wypowiedzi, prezencję) świadomie demonstruje innym, kim jest lub za kogo chciałaby być uważana.

O wizerunku trochę mniej poważnie…
O wizerunku trochę mniej poważnie…

Dziś będzie nieco przewrotnie i żartobliwie na temat wizerunku. Wszyscy dobrze wiemy, że żeby znaleźć pracę, sprzedać produkt czy przekonać klienta do współpracy, powinniśmy odpowiednio wyglądać: mieć dobrą sylwetkę, odpowiednie ubranie, właściwą fryzurę. Czasem jednak, żeby odnieść sukces, na przykład w reklamie, potrzebne są inne atrybuty…

Kto ma nas szkolić?
Kto ma nas szkolić?

Na jednym z blogów, dotyczących szkoleń medialnych, znalazłam opinię, która mnie zafrapowała: Otóż, zdaniem autora, znani dziennikarze są gorszymi trenerami dlatego, że szkolenia medialne nie są ich jedynym źródłem dochodu. Natomiast nieznani szerszej publiczności trenerzy są dobrymi trenerami, bo nigdzie indziej poza szkoleniami nie zarabiają…Cóż, pozwolę sobie polemizować z tą tezą.

Przychodzi gość do telewizji…
Przychodzi gość do telewizji…

Wystąpienia w mediach przeważnie budzą lęk. Paraliżuje nas wizja rozmowy z dziennikarzem przed kamerą, jeszcze bardziej- wizyta w studiu i wystąpienie na żywo. Wiele osób, gdy pojawia się możliwość dostępu do mediów, możliwość wypromowania siebie lub swojej firmy, poddaje się walkowerem. – Nie dam rady, nie umiem, nie mam nic do powiedzenia…. Kolega lepiej to zrobi…

Jak kończyć wystąpienie
Jak kończyć wystąpienie

„Jak ja nie lubię tych wystąpień publicznych” – myślała Anna, stojąc na scenie. Jej prezentacja na konferencji zbliżała się właśnie do końca. Ufff….jakoś poszło, zaraz będzie po wszystkim…- kołatała się jej w tyle głowy pocieszająca myśl.

Pięć przykazań nudziarza
Pięć przykazań nudziarza

Dlaczego większość mówców nudzi? Z różnych powodów. Bo chcą szybko mieć prezentacje z głowy, bo myślą, że Power Point wszystko za nich załatwi, bo mówią do siebie, a nie do ludzi…Znacie jeszcze więcej przyczyn, które skazują nas na wysłuchiwanie śmiertelnie nudnych prezentacji ?

JAK NIE ZANUDZIĆ POWER POINTEM? Sztuka prezentacji.
JAK NIE ZANUDZIĆ POWER POINTEM? Sztuka prezentacji.

Ile widzieliśmy wszyscy w życiu złych prezentacji? Ile takich mamy na sumieniu?
Slajdy napakowane treścią, których nikt nie jest w stanie przeczytać, „asynchron” między tym co mówimy, a tym co widownia widzi na slajdach, i w konsekwencji największy grzech…nuda, i widownia skupiona na klikaniu w swoje smartfony!

BYĆ JAK STEVE JOBS…
BYĆ JAK STEVE JOBS…

Steve Jobs. Geniusz i despota. Mistrz wystąpień publicznych. Potrafił podnieść do rangi sztuki nie tylko produkty Apple, ale także sposób ich prezentacji. Dla mnie jest absolutnym mistrzem w tej dziedzinie.

Skontaktuj się z nami a dobierzemy wykład lub szkolenie specjalnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Jesteśmy Online

Nasi dziennikarze i eksperci proponują wirtualne szkolenia i webinary

Jesteśmy Online

Nasi dziennikarze i eksperci proponują wirtualne szkolenia i webinary