fbpx
Agata Jakóbczak

Prezentacja jak japońskie bento

Kategoria: Wystąpienia Publiczne

Bento ma wspaniały design. Dobrze wygląda i równie dobrze smakuje.

PREZENTACJA JAK JAPOŃSKIE BENTO - akademiaface.pl

Co ma wspólnego japońskie bento (rodzaj jedzenia pakowanego na wynos) z prezentacją multimedialną w Power Point? Tę zdumiewającą na pozór zależność odkrył Garr Reynolds, mistrz prostoty i elegancji w sztuce prezentacji.

(…) japońskie bento to zawsze odpowiednia zawartość ułożona w możliwie najbardziej ergonomiczny i gustowny sposób. Danie to prezentuje się w formie prostej, pięknej i doskonale zrównoważonej. Nic mu nie brakuje i nic nie jest zbędne. Nie ma tam żadnej szczególnej dekoracji, a mimo to bento ma wspaniały design. Dobrze wygląda i równie dobrze smakuje. Jest to satysfakcjonujący, inspirujący i ujmujący sposób na spędzenie dwudziestu minut. Kiedy ostatnio mogłeś z czystym sumieniem powiedzieć to o swojej prezentacji? – pyta Garr Reynolds we wstępie do książki „ Zen prezentacji”.

No właśnie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasza prezentacja jest ucztą dla zmysłów? Czy wręcz przeciwnie – męczy odbiorców nagromadzeniem słów, liczb i wykresów, niczym potrawa, wywołująca mdłości przez nadmierną ilość składników?  Kluczem do stworzenia prezentacji, która zaangażuje zmysły odbiorców,  jest umiar w przygotowaniu, prostota w projektowaniu i naturalność w przekazywaniu – pisze Reynolds.  Nasz przekaz powinien być  podany w formie, która jest zrównoważona, elegancka i zachęcająca- jak japońskie bento. Wtedy będzie skuteczny i zrozumiały.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kursem autoprezentacji i przemówień publicznych

Agata Jakóbczak
Pomagam nadawać słowom moc. Uczę, jak przekonywać do projektów. Opowiadam o analogowym świecie początków reklamy. Trzy w jednym. A tak naprawdę więcej.

Media, reklama, wystąpienia publiczne to moja pasja i praca- od ponad 20 lat. Moje życie zawodowe to kolejne medialne projekty. Jako producentka filmów reklamowych. Agentka Gwiazd. Współtwórczyni portalu dla kobiet. Autorka książek… i wiele innych. Jestem akredytowanym trenerem PRINCE2 – metodyki zarządzania projektami.

Zobacz inne artykuły

STRUKTURA WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO JAK DROGOWA MAPA

STRUKTURA WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO JAK DROGOWA MAPA

Agata JakóbczakSTRUKTURA WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO JAK DROGOWA MAPAKażde wystąpienie publiczne musi mieć logiczną i prostą strukturę. Struktura to mapa trasy, w którą zabierasz słuchaczy. Ludzie muszą wiedzieć dokąd zmierzasz, aby chcieli za Tobą pójść.Zacznij od...

DO KOGO BĘDZIESZ MÓWIĆ? – Skuteczne wystąpienia publiczne

DO KOGO BĘDZIESZ MÓWIĆ? – Skuteczne wystąpienia publiczne

Agata JakóbczakDO KOGO BĘDZIESZ MÓWIĆ? - Skuteczne wystąpienia publiczne Czeka Cię wystąpienie na konferencji, albo na wewnętrznym spotkaniu w firmie. Masz zaprezentować produkt, opowiedzieć o projekcie, może chcesz uzyskać dofinansowanie, albo podzielić się wiedzą i...