fbpx
Agata Jakóbczak

Prezentacja jak japońskie bento

Kategoria: Wystąpienia Publiczne

Bento ma wspaniały design. Dobrze wygląda i równie dobrze smakuje.

PREZENTACJA JAK JAPOŃSKIE BENTO - akademiaface.pl

Co ma wspólnego japońskie bento (rodzaj jedzenia pakowanego na wynos) z prezentacją multimedialną w Power Point? Tę zdumiewającą na pozór zależność odkrył Garr Reynolds, mistrz prostoty i elegancji w sztuce prezentacji.

(…) japońskie bento to zawsze odpowiednia zawartość ułożona w możliwie najbardziej ergonomiczny i gustowny sposób. Danie to prezentuje się w formie prostej, pięknej i doskonale zrównoważonej. Nic mu nie brakuje i nic nie jest zbędne. Nie ma tam żadnej szczególnej dekoracji, a mimo to bento ma wspaniały design. Dobrze wygląda i równie dobrze smakuje. Jest to satysfakcjonujący, inspirujący i ujmujący sposób na spędzenie dwudziestu minut. Kiedy ostatnio mogłeś z czystym sumieniem powiedzieć to o swojej prezentacji? – pyta Garr Reynolds we wstępie do książki „ Zen prezentacji”.

No właśnie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasza prezentacja jest ucztą dla zmysłów? Czy wręcz przeciwnie – męczy odbiorców nagromadzeniem słów, liczb i wykresów, niczym potrawa, wywołująca mdłości przez nadmierną ilość składników?  Kluczem do stworzenia prezentacji, która zaangażuje zmysły odbiorców,  jest umiar w przygotowaniu, prostota w projektowaniu i naturalność w przekazywaniu – pisze Reynolds.  Nasz przekaz powinien być  podany w formie, która jest zrównoważona, elegancka i zachęcająca- jak japońskie bento. Wtedy będzie skuteczny i zrozumiały.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kursem autoprezentacji i przemówień publicznych

Agata Jakóbczak
Pomagam nadawać słowom moc. Uczę, jak przekonywać do projektów. Opowiadam o analogowym świecie początków reklamy. Trzy w jednym. A tak naprawdę więcej.

Media, reklama, wystąpienia publiczne to moja pasja i praca- od ponad 20 lat. Moje życie zawodowe to kolejne medialne projekty. Jako producentka filmów reklamowych. Agentka Gwiazd. Współtwórczyni portalu dla kobiet. Autorka książek… i wiele innych. Jestem akredytowanym trenerem PRINCE2 – metodyki zarządzania projektami.

Zobacz inne artykuły

KRÓTKO MÓWIĄC. SZTUKA KRÓTKICH WYSTĄPIEŃ

KRÓTKO MÓWIĄC. SZTUKA KRÓTKICH WYSTĄPIEŃ

Agata Jakóbczak

NIE MA NUDNYCH TEMATÓW, SĄ TYLKO NUDNE PREZENTACJE

„Mam prezentację na dużej konferencji” – zadzwonił do mnie pan Jan, dyrektor dużej firmy. 20 minut plus pytania. Prosił, żebym pomogła mu nadać wystąpieniu ostatnie szlify