fbpx
Agata Jakóbczak

NIE MA NUDNYCH TEMATÓW, SĄ TYLKO NUDNE PREZENTACJE

Kategoria: Wystąpienia Publiczne
NIE MA NUDNYCH TEMATÓW, SĄ TYLKO NUDNE PREZENTACJE

Anna jest przedstawicielką handlową firmy farmaceutycznej. Odwiedza szpitale, prezentując lekarzom nowe leki. „Oni mnie nigdy nie słuchają. Nie umiem przyciągnąć ich uwagi” – tak podsumowała swój problem, gdy zapytałam, dlaczego interesuje ją szkolenie z prezentacji i wystąpień publicznych.

Nasze spotkanie zaczęłyśmy od skróconej wersji prelekcji Anny.
Pierwszy slajd – historia firmy – daty i fakty drobnym maczkiem.
Drugi i kolejne – liczby, wykresy.
Anna prezentowała monotonnym głosem, odwrócona w stronę ekranu. Chciała jak najszybciej mieć to z głowy. Trudno było to nazwać atrakcyjną autoprezentacją. Dlatego:

  • wybrałyśmy z historii firmy trzy barwne fakty,
  • obudowałyśmy liczby w krótkie opowieści o konkretnych pacjentach,,
  •  odpowiedziałyśmy na pytanie, w jaki sposób ten lek zmieni komfort ich życia podczas choroby i skuteczność leczenia.,

Anna uwierzyła, że o trudnych tematach można mówić ciekawie. W jej głosie słychać było pasję i zaangażowanie. Uśmiechała się, patrzyła w stronę odbiorów.
„Poskutkowało, dziękuję – napisała do mnie po kolejnym wystąpieniu. Słuchali mnie, było wiele pytań. I co najważniejsze – dostałam zamówienie!”.
Uwierz mi, nie ma nudnych tematów, są tylko nudne prezentacje. Moje szkolenie pozwala zrozumieć podstawy wystąpień publicznych. Uczy, jak angażować słuchaczy, akcentować sprawy istotne – a przede wszystkim mówić, by wyczerpać temat, a nie widzów.
Chcesz się przekonać, jakie zmiany odczujesz na swojej skórze, przechodząc szkolenie z autoprezentacji? Jak łapać uwagę audytorium i czerpać profity z atrakcyjnych dla jego członków wystąpień? Zachęcam do kontaktu!

#krótkomówiąc, #prezentacje, #szkoleniazwystąpieńpublicznych, #wystapieniapubliczne, #AkademiaFace

Agata Jakóbczak
Pomagam nadawać słowom moc. Uczę, jak przekonywać do projektów. Opowiadam o analogowym świecie początków reklamy. Trzy w jednym. A tak naprawdę więcej.

Media, reklama, wystąpienia publiczne to moja pasja i praca- od ponad 20 lat. Moje życie zawodowe to kolejne medialne projekty. Jako producentka filmów reklamowych. Agentka Gwiazd. Współtwórczyni portalu dla kobiet. Autorka książek… i wiele innych. Jestem akredytowanym trenerem PRINCE2 – metodyki zarządzania projektami.

Zobacz inne artykuły

KRÓTKO MÓWIĄC. SZTUKA KRÓTKICH WYSTĄPIEŃ

KRÓTKO MÓWIĄC. SZTUKA KRÓTKICH WYSTĄPIEŃ

Agata Jakóbczak

NIE MA NUDNYCH TEMATÓW, SĄ TYLKO NUDNE PREZENTACJE

„Mam prezentację na dużej konferencji” – zadzwonił do mnie pan Jan, dyrektor dużej firmy. 20 minut plus pytania. Prosił, żebym pomogła mu nadać wystąpieniu ostatnie szlify