fbpx
Agata Jakóbczak

CO TO JEST NEWS? TO, CO CHCESZ ZATAIĆ. CZEGO CHCĄ OD NAS DZIENNIKARZE?

Kategoria: Szkolenia Medialne

Wiadomości dobre dla mediów to złe wiadomości dla Ciebie – mówi Paweł Płuska, reporter Faktów TVN. I dodaje: – Dla mediów newsem jest to, co ktoś chce zataić. Reszta to reklama.

CO TO JEST NEWS? TO, CO CHCESZ ZATAIĆ. CZEGO CHCĄ OD NAS DZIENNIKARZE?

Mało jest prawdopodobne, żeby dziennikarz przyjechał do Twojej firmy aby pokazać, jaki świetny jest Wasz produkt. Bardziej możliwe, że media zainteresują się, jeśli z produktem będzie coś nie w porządku.

Dlatego do takiej wizyty, zwłaszcza  w sytuacji kryzysowej, warto się bardzo dobrze przygotować. Skorzystaj ze szkoleń medialnych z dziennikarzami- praktykami. To pomoże poznać oczekiwania mediów. https://akademiaface.com/wizerunek-w-biznesie/

– Jakie są najważniejsze zasady kontaktów z dziennikarzem, odwiedzającym  firmę?-  zapytałam Pawła Płuskę.

Oto 5 najważniejszych zasad kontaktu z dziennikarzem w firmie:

 1. Pamiętaj, że dziennikarz ma nieprzekraczalne terminy realizacji materiałów. Nie odsyłaj go na jutro czy przyszły tydzień, bo poszuka informacji gdzie indziej.
 2. Mów konkretnie i obrazowo.  Podawaj  fakty, ilustruj przykładami.
 3. Sformułuj swój komunikat w formie kilkunastosekundowych wypowiedzi, tzw.”setek, które dziennikarz może zacytować w całości.
 4. Pamiętaj, że operator to nie dodatek do kamery. Od niego zależy, jak będziesz się prezentował.
 5. Nie kłam. Nie komentuj informacji, których nie znasz. Powiedz: „Nie znam odpowiedzi na to pytanie w tej chwili, ale wrócę do Pana z informacją”.
 • Więcej zasad i rad jak rozmawiać z dziennikarzem, oraz wiele innych informacji na temat kontaktów z mediami poznasz na szkoleniu medialnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi szkoleniami
  Agata Jakóbczak
  Pomagam nadawać słowom moc. Uczę, jak przekonywać do projektów. Opowiadam o analogowym świecie początków reklamy. Trzy w jednym. A tak naprawdę więcej.

  Media, reklama, wystąpienia publiczne to moja pasja i praca- od ponad 20 lat. Moje życie zawodowe to kolejne medialne projekty. Jako producentka filmów reklamowych. Agentka Gwiazd. Współtwórczyni portalu dla kobiet. Autorka książek… i wiele innych. Jestem akredytowanym trenerem PRINCE2 – metodyki zarządzania projektami.

  Zobacz inne artykuły

  STRUKTURA WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO JAK DROGOWA MAPA

  STRUKTURA WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO JAK DROGOWA MAPA

  Agata JakóbczakSTRUKTURA WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO JAK DROGOWA MAPAKażde wystąpienie publiczne musi mieć logiczną i prostą strukturę. Struktura to mapa trasy, w którą zabierasz słuchaczy. Ludzie muszą wiedzieć dokąd zmierzasz, aby chcieli za Tobą pójść.Zacznij od...

  DO KOGO BĘDZIESZ MÓWIĆ? – Skuteczne wystąpienia publiczne

  DO KOGO BĘDZIESZ MÓWIĆ? – Skuteczne wystąpienia publiczne

  Agata JakóbczakDO KOGO BĘDZIESZ MÓWIĆ? - Skuteczne wystąpienia publiczne Czeka Cię wystąpienie na konferencji, albo na wewnętrznym spotkaniu w firmie. Masz zaprezentować produkt, opowiedzieć o projekcie, może chcesz uzyskać dofinansowanie, albo podzielić się wiedzą i...