Moje przykładowe wykłady inspiracyjne:
- Motywowanie siebie i innych do osiągania celów
- Zarządzanie energią własną i zasobami zespołu
- Radzenie sobie z kryzysem, zmianą, budowanie wytrwałości i odporności psychicznej
- Kobieca strona Himalajów – o sile i potencjale kobiet
- W zespole siła
- Trudności w budowaniu zespołów po pandemii
- Nie tylko cel, ale i droga. Jak odnaleźć balans w życiu
Kinga Baranowska
Przez wiele lat wspinałam się w różnych górach świata, stanęłam m.in. na dziewięciu ośmiotysięcznikach; do tej pory bardzo kocham góry, a szczególnie nasze Tatry. Myślę, że to pozwoliło mi popatrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. I tą właśnie perspektywą, górskim doświadczeniem, a także konkretną wiedzą staram się dzielić z innymi ludźmi podczas wykładów i spotkań.
Poza tym prowadzę zajęcia na Uniwersytecie SWPS z zakresu motywacji, a także szkolenia dla różnych firm, pracuję też jako psychoterapeutka i cały czas się kształcę. Patrząc na moje doświadczenia myślę sobie, że to drugi człowiek i relacje są dla mnie największą inspiracją i motywacją do działania.
Kinga Baranowska
Polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka (Dhaulagiri, Manaslu, Kanczendzondze). Na wszystkie ośmiotysięczniki wspięła się bez używania tlenu z butli. Laureatka licznych nagród m.in. nagrody Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata, Złotego Krzyża Zasługi „za zasługi dla rozwoju sportów wysokogórskich, za promowanie imienia Polski w świecie”. Przez kilka lat była członkinią kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, a także wiceprezeską Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Otrzymała tytuł Mistrza Mowy Polskiej w plebiscycie na najlepiej mówiących Polaków. Łączy doświadczenie wyniesione z kilkunastu wypraw na ośmiotysięczniki z pracą trenerską, prowadząc szkolenia i prezentacje dla różnych firm.
Wejścia na wierzchołki ośmiotysięczników:
2003 – Cho Oyu (8201 m)
2006 – Broad Peak (8048 m)
2007 – Nanga Parbat (8125 m)
2008 – Dhaulagiri (8167 m)
2008 – Manaslu (8156 m)
2009 – Kanczendzonga (8598 m)
2010 – Annapurna (8091 m)
2012 – Lhotse (8516 m) 2015 – Gasherbrum II (8035 m)